PILNE. Izrael: Rusza segregacja sanitarna. Od dziś „nowa normalność” tylko z „paszportem szczepień”

5
Fot. pixabay (Pixabay License)

Od niedzieli 21 lutego będą mogły działać siłownie, teatry, hotele, koncerty i synagogi, objęte rządowym programem „zielonego paszportu”. Dokument, zwany także „paszportem szczepień”, otrzymują osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy. „Oczekuje się, że w niedzielę kraj wróci do zwykłej rutyny i aby to ułatwić, Ministerstwo Zdrowia uruchomi program „zielonego paszportu” – informuje JP.

„Aby wjechać do niektórych miejsc i uczestniczyć w niektórych zajęciach, wymagany będzie zielony paszport. Tylko osoby, które zostały zaszczepione lub wyleczyły się z koronawirusa, mogły go uzyskać” – czytamy. „Dajemy ogromną szansę osobom zaszczepionym” – powiedział w czwartek minister zdrowia Yuli Edelstein podczas obszernej odprawy. „To pierwszy krok do prawie normalnego życia”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

385 zł
22%

Edelstein dodał, że wkrótce pojawią się miejsca pracy, które będą musiały wymagać szczepień swoich pracowników lub poddawać się testom na koronawirusa co 48 godzin. Zielony paszport jest przyznawany osobom, które są tydzień po drugim szczepieniu na koronawirusa lub około 740 000 osób wyleczonych z wirusa, które obecnie nie kwalifikują się do szczepienia – informuje izraelski portal.

Źródło: Jerusalem Post


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl