PILNE. Już 16 zgonów po szczepieniach na COVID-19 zarejestrowano jako NOP

1
Fot. Pixabay (Pixabay License)

Oficjalna, rządowa strona informuje, iż jako NOP zostało zarejestrowanych już 16 zgonów po szczepieniach przeciwko COVID-19. Jak czytamy, NOP to „zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki”. Zgony nastąpiły wkrótce po podaniu preparatu. Nie jest jednak pewne, czy był on bezpośrednią przyczyną śmierci.

Od rozpoczęcia akcji szczepień w Polsce zgłoszonych zostało 2131 niepożądanych efektów ubocznych. 1789 miało łagodny charakter, opisywano je jako podrażnienie w miejscu ukłucia czy ból. Szesnaście, z pozostałych kilkuset opisanych przypadków, zakończyło się zgonem pacjentów.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

385 zł
22%

W rządowej tabeli odczytujemy, iż odczuwali oni – w zależności od przypadku – duszności, gorączkę, bóle w klatce piersiowej, osłabienie, jak i trzepotanie przedsionków, nagłe zatrzymanie krążenia. Pojawił się również ból brzucha czy obrzęk płuc, a nawet „bardzo silne bóle kostno-mięśniowe” i ogólne osłabienie organizmu.

Źródło: nczas.com, Polsat News, gov.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl