PILNE. Moderna zaczyna testy szczepionki przeciw COVID-19 na dzieciach i niemowlętach

1813
Fot. pixabay (Pixabay License)

Producent szczepionek przeciwko COVID-19 Moderna zaczęła testy skuteczności preparatu na małych dzieciach. Decyzja Moderny z miejsca wzbudziła kontrowersje, ponieważ szczepionka będzie podawana także niemowlętom.

Badaniom poddane będą niemowlęta od sześciu miesięcy i dzieci poniżej 12-go roku życia. Grupa, na której będzie testowana szczepionka, wynosi 6750 zdrowych dzieci z USA i Kanady. Każdy uczestnik badania otrzyma dwa zastrzyki. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat otrzymają dawki po 50 do 100 mikrogramów. Dzieci poniżej 2 lat po 25, 50 lub 100 mikrogramów.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

W każdej z grup wiekowych pierwsze zaszczepione dzieci otrzymają najniższe dawki preparatu i zostaną poddane ścisłej obserwacji – zapewnia Moderna. Naukowcy mają przeprowadzić analizę okresową, by określić najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą dawkę szczepionki. W drugiej części badań niektórzy „pacjenci” otrzymają placebo. Dzieci będą obserwowane przez rok.

Dr David Wohl, dyrektor kliniki szczepień na Uniwersytecie Północnej Karoliny jest zaniepokojony pomysłem Moderny. „Czy nie powinniśmy najpierw dowiedzieć się, co dzieje się ze starszymi dziećmi, zanim przejdziemy do naprawdę małych dzieci?” – zapytuje doktor.

Źródło: Radio ZET

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl