PILNE. MTK ogłasza śledztwo ws. izraelskich „zbrodni wojennych”. Netanjahu: „To czysty antysemityzm!”

2633

„Stronniczy Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze podjął decyzję, która jest czystym antysemityzmem” – powiedział premier Izraela, Benjamin Netanjahu, komentując decyzję MTK. Trybunał ogłosił bowiem, iż otwiera dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych Izraela, jak i Hamasu. Rozpoczęcie śledztwa nie spodobało się Izraelowi.

„Decyzja o wszczęciu śledztwa była następstwem żmudnego badania wstępnego przeprowadzonego przez moje biuro, które trwało blisko pięć lat” – powiedziała w oświadczeniu prokurator MTK, Fatou Bensouda. „To długo oczekiwany krok, który służy niestrudzonemu dążeniu Palestyny ​​do sprawiedliwości i odpowiedzialności, które są nieodzownymi filarami pokoju, którego Palestyńczycy poszukują i na który zasługują” – oświadczyło z kolei ministerstwo spraw zagranicznych Autonomii Palestyńskiej. Inne zdanie o sprawie ma Izrael.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Zdecydowano, że nasi odważni i moralni żołnierze walczący z okrutnymi terrorystami są terrorystami” – kontynuował Netanjahu. „Zdecydowano, że kiedy budujemy dom w naszej wiecznej stolicy, Jerozolimie, jest to zbrodnia wojenna”.

Prezydent Reuven Rivlin nazwał tę decyzję decyzją „skandaliczną” i dodał, że Izrael jest „dumny ze swoich żołnierzy, naszych synów i córek… którzy czuwają nad swoją ziemią”. Szef Yisrael Beytenu, Avigdor Liberman, skrytykował decyzję MTK jako „obłudną i antysemicką”. „Chociaż wiele krajów seryjnie łamie prawa człowieka, sąd zdecydował się zbadać Izrael, jedyną demokrację na Bliskim Wschodzie” – powiedział przewodniczący Knesetu, Yariv Levin.

Źródło: Jerusalem Post

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl