PILNE. Obywatelka Izraela ujawnia: „Kraj wcale nie wrócił do normalności!”

643
Benjamin Netanjahu szczepiony przeciwko COVID-19, Fot. YouTube/ screen

Obywatelka Izraela, adwokat Gal Gur udostępniła na Twitterze serię wpisów opisujących rzekomą „nową normalność”. Według Gal, kraj wcale nie wrócił do normalności sprzed pandemii, a covidowy reżim wciąż trwa. „Witam, nazywam się Gal, jestem obywatelką Izraela i chcę przekazać światu tę pilną wiadomość: Wbrew temu, co ci powiedziano, Izrael w żaden sposób nie „wrócił do normalności”” – pisze kobieta.

Dalej ujawnia, iż Ministerstwo Zdrowia Izraela zadecydowało o przedłużeniu stanu wyjątkowego. On z kolei „jest podstawą przymusu, łamania podstawowych praw, ostrej dyskryminacji w ramach „zielonego znaku (przepustki)”, przedłużonego lockdownu (w sumie około 5 miesięcy) i wielu niedemokratycznych, a nie „rutynowych” ograniczeń” – opisuje prawniczka.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

Jej zdaniem, szczepienia miały jedynie zaostrzyć covidowy reżim sanitarny. „W rzeczywistości od początku „projektu szczepień” było tylko więcej zastraszania na wiele sposobów – chociaż lockdown został zniesiony, jest znacznie więcej przymusu” – twierdzi Gal. „Żyjemy pod narastającym przymusem, dyskryminacją, oznaczaniem i podziałem na dwa społeczeństwa obywatelskie – zgodnie z „zieloną oceną”. Podstawowe czynności, takie jak praca, edukacja, zdrowie i rekreacja – stały się luksusem tylko dla osób zaszczepionych” – podkreśla mieszkanka Izraela.

Dodaje, iż niezaszczepieni muszą wykazywać na każdym kroku negatywne testy na COVID-19, by w miarę „normalnie” funkcjonować. „Tylko w niektórych miejscach można przedstawić negatywny wynik testu COVID – co 72 godziny (!)  (…) niedawno ogłoszono, że obywatele, którzy się na to zdecydowali będzie musiał zapłacić za testy”.

„Wczoraj, w tym samym czasie co fałszywa publikacja głosząca, że ​​„wszystkie ograniczenia zostały usunięte z systemów edukacji” – Minister Edukacji oświadczył, że rodzice będą mogli wejść na teren szkoły lub przedszkola swoich dzieci, tylko za okazaniem zgody „lekarza pierwszego kontaktu” – pisze. „Uważamy (ja jako prawnik i wielu takich jak ja) – że to ogłoszenie prawdopodobnie nie ma podstawy prawnej – ale państwo Izrael nie jest już demokratycznym krajem przestrzegającą prawa”.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

702 zł
25%
PayPal:

Wpłata na konto:

PKO BP
27 1020 4564 0000 5102 0174 1099
Panta rhei
Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei

Wpłata z zagranicy:

BIC / SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099
Panta rhei
Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei

Źródło: Twitter, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl