Polacy chcą pracować! Morawiecki: „Tych, którzy łamią przepisy, spotkają kary do 30 tys. złotych!”

1
Premier Mateusz Morawiecki, Fot. KPRM/ Facebook

Premier Mateusz Morawiecki przestrzegł, aby przedsiębiorcy nie wznawiali działalności i zagroził… karami za „nieprzestrzeganie przepisów”. Pochwalił zaś te biznesy, które zrezygnowały z ponownego otwarcia. „Tych, którzy łamią przepisy, spotykają kary po 30 tys. zł lub mniej, w zależności od szkodliwości i intencjonalności danego czynu” – mówił premier.

„W przypadku wielu przedsiębiorców zadziałało to jak kubeł zimnej wody. Ale są tacy, którzy nie chcą stosować się do przepisów” – stwierdził polityk. Słowa premiera wydają się kpinom dla przedsiębiorców, których biznesy upadają przez kolejny lockdown, zwany „narodową kwarantanną”. Internauci zapytują z kolei, „czy jakieś kary są przewidziane dla łamiących Konstytucję rządzących?”, bezprawnie wprowadzających kolejne restrykcje i zażynających gospodarkę.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Akcje takie, jak Góralskie Veto są głosem sprzeciwu branż, którym grozi całkowita zagłada przez skrajnie nieodpowiedzialną politykę władz. Gospodarka z każdym dniem ma się coraz gorzej, a tymczasem szef rządu zachęca przedsiębiorców do… bezczynności.

Źródło: Gazeta.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl