Polacy nie chcą się szczepić! Morawiecki zmartwiony: „To bardzo niedobrze”

1908
Fot. Twitter/ Kancelaria Premiera/ screen

Premier Mateusz Morawiecki wyraził ubolewanie nad faktem, iż młodsi Polacy nie chcą się szczepić. „Niestety wraz ze spadkiem wieku zmniejsza się skłonność do szczepienia, a to nie dobrze, szanowni państwo, bardzo niedobrze” – stwierdził premier. Przekonywał, iż młodsze osoby również ciężko przechodzą COVID-19, zatem powinny ochoczo zgłaszać się do zaszczepienia.

„Mam ogromną nadzieję, że jesteśmy dzisiaj w punkcie przełomowym” – mówił. „Młodzi nasi obywatele, młodsi, 40-latkowie, też bardzo ciężko, czasami nierzadko niestety tragicznie, przechodzą COVID-19 i są też nosicielami czy pasami transmisyjnymi dla dalszych zakażeń, a my musimy przerwać ten łańcuch zakażeń, dlatego liczę na to, że już bardzo wkrótce będziemy mogli jeszcze szerzej otworzyć dostępność naszego procesu szczepień wraz z kolejnymi informacjami, które będą do nas przychodzić od producentów” – wyraził nadzieję Morawiecki.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

220 zł
8%

Źródło: RMF FM


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl