Policja przerwała wesele. Na poprawinach zjawiło się 200 osób

1

W zeszłym tygodniu policja przerwała wesele pary, która pomimo restrykcji zorganizowała przyjęcie w Malanowie w województwie wielkopolskim. 81 osób zostało wylegitymowanych, organizatorom grożono również odpowiedzialnością karną. Po głośnej akcji policji rodzina postanowiła urządzić „poprawiny” – odbyły się one w sobotę, przed restauracją. Zebrało się na nich około 200 osób.

Przybyszy częstowano żurkiem i bułkami. Przygotowano około tysiąca porcji. Puszczono muzykę na świeżym powietrzu, a większość gości miała maseczki. Całą imprezę zabezpieczali policjanci. „Według naszych szacunków na wydarzeniu zebrało się łącznie ok. 200 osób. Nasze działania skupiły się na zapewnieniu swobodnego przejazdu na drodze wojewódzkiej 470, z uwagi na wyższe niż na co dzień natężenie ruchu, dlatego też policjanci miejscowo kierowali ruchem” – powiedział PAP asp. sztab. Mateusz Latuszewski, oficer prasowy KPP w Turku. Podkreślił, iż „obyło się bez incydentów”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Podjęliśmy czynności legitymowania wobec części osób, które zaczęły się grupować, ale wszyscy bardzo szybko dostosowali się do naszych poleceń i nie doszło do żadnych incydentów. Byliśmy przygotowani na to, że może być wielu uczestników, mieliśmy zabezpieczone odpowiednie siły – i w razie konieczności, incydentów moglibyśmy interweniować, ale nie było takiej potrzeby” – stwierdził policjant.

Źródło: nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl