Policja ściga dewastujących Koran: “Przestępstwo podżegania do nienawiści!”

6
Grillowanie Koranu, Fot. YouTube/ screen

“Trend” palenia Koranu w Szwecji, zapoczątkowany przez duńską partię Rasmusa Paludana Stram Kurs, ma się zadziwiająco dobrze. Do Internetu trafiają zdjęcia i filmy, ukazujące m.in. grillowanie Koranu. Media informują, iż na ulicach można znaleźć podarte księgi obłożone wieprzowiną. Policja z kolei ogłosiła, iż traktuje “koranowy wandalizm” bardzo poważnie. Sprawy dewastacji księgi mają zostać dokładnie zbadane.

W ostatnich dniach mówiący po arabsku mężczyzna imieniem Akram znalazł zniszczony Koran przy sklepie spożywczym i zgłosił sprawę policji. Jest to drugi taki przypadek w krótkim okresie czasu. “Według świadka Akrama, cztery osoby, dwóch mężczyzn i dwie kobiety, położyły rozdarty Koran na ulicy w centrum Ronneby. Akram mówi, że gdyby nie był na miejscu zbrodni, aby uspokoić nastrój, wybuchłyby walki” – informują media.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

Rzecznik policji, Thomas Johansson poinformował, iż podarcie księgi “najprawdopodobniej stanowi przestępstwo podburzania opinii przeciwko grupie etnicznej”. Policja ma również potraktować sprawę “bardzo poważnie”. “Biorąc pod uwagę sytuację w Ronneby, jest to przestępstwo, które traktujemy bardzo poważnie i które należy dokładnie zbadać” – stwierdza mężczyzna.

Źródło: Expressen, Samnytt.se


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl