Premier Morawiecki straszy Polaków: „Zbliżamy się do granic wydolności”

1347
Fot. KPRM

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki obwieścił, iż sytuacja w Polsce jest wyjątkowo trudna. „Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie od 13 miesięcy. Napór III fali wirusa jest bardzo silny” – ogłosił premier. Dodał, iż „służba zdrowia zbliża się do granic wydolności”.

„Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób. Zrobimy wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza” – mówił Morawiecki. Podkreślił, iż „wszystkie, nawet trudne decyzje, są na ten moment konieczne. One są konieczne, aby opanować tę falę”. Ostrzegł, iż to „co by się stało, gdyby nie udało się opanować tej fali”, mogliśmy zaobserwować w zeszłym roku w krajach Zachodu.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Podczas konferencji premier Morawiecki wraz z MZ Niedzielskim ogłosili zestaw kolejnych, surowszych restrykcji. Zamknięte zostaną sklepy budowlane i meblowe o powierzchni większe, niż 2 tys. metrów kwadratowych. W kościołach będzie obowiązywał limit 1 osoby na 20 metrów kwadratowych. Zamknięte zostaną salony fryzjerskie, kosmetyczne, żłobki oraz przedszkola. W obiektach sportowych będą mogli ćwiczyć wyłącznie zawodowcy.

Źródło: KPRM

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl