Prof. Gut prorokuje nadejście czwartej fali: „Szczepionka nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem innych”

969

Profesor Włodzimierz Gut, doradca GIS i „ekspert” ds epidemii odniósł się do kwestii czwartej fali wirusa oraz nowego, indyjskiego wariantu patogenu. Medyk zapewnił, iż konieczny jest reżim sanitarny i przestrzeganie obostrzeń. W przeciwnym razie Polskę na pewno czeka czwarta fala pandemii. Spytany o to, dlaczego nawet zaszczepieni Polacy wracający z Indii są kierowani na kwarantannę, odparł:

„Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, to znaczy przed wniknięciem wirusa do organizmu, gdyż przed tym chronią tylko bariery fizyczne. Szczepionka chroni przed rozwojem choroby. Pierwsza dawka zaczyna chronić po ok. 2 tygodniach przed ciężkim przebiegiem COVID-19 (choć nadal jest możliwe zakażenie, tylko o łagodniejszym przebiegu). Dwie dawki chronią przed zakażeniem objawowym. Szczepionka nie chroni jednak ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem innych” – wyjaśnił.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

Jeśli chodzi o czwartą falę epidemii, profesor wieszczy, iż można się jej spodziewać „znacznie wcześniej, nawet za miesiąc”. „Wszystko zależy od ludzkich zachowań. Ten wirus nie jest wirusem zależnym od pogody, tylko od ludzi” – podkreślił.

Źródło: wprost.pl, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl