Prof. Horban „rekomenduje” na Wielkanoc: Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna. Kościół tylko dla zaszczepionych!

897
Prof. Andrzej Horban, Fot. MZ/ screen

Profesor Andrzej Horban, rządowy doradca ds. epidemii wyraźnie stwierdził, iż popiera zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną. W rozmowie dla Radia ZET wyjaśnił, iż jego zdaniem są to jedyne opcje umożliwiające powstrzymanie rosnącej ilości zachorowań. Jeśli bowiem ta będzie stale rosła, to „oczywiście trzeba będzie wprowadzić” zakaz i zamknąć Polaków w domach.

„Myślę, że jeszcze być może przed świętami. Decydują te dwa-trzy dni w tej chwili” – mówił Horban. „Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna, jeśli nie w całym kraju, to na Śląsku, gdzie jest najgorzej? O, to jesteśmy w domu. Byłoby to kompromisowe wyjście z sytuacji. Ja nie mam wahania, podobnie, jak wahania nie mają rządy w innych krajach UE” – stwierdził profesor.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dodał, iż Europa Zachodnia również wprowadziła podobne rozwiązania. „Możemy jeszcze zrobić to, co robi w tej chwili Europa zachodnia – wprowadza zakaz przemieszczania się, godzinę policyjną i ograniczenie liczby spotkań do kilku osób” – mówił. Dodał, iż do kościoła powinni iść „tylko zaszczepieni”. Wielkanoc? Bardzo, bardzo wstrzemięźliwie. Unikałbym zgromadzeń, chodzenia do kościoła, jeśli nie jestem zaszczepiony. Osoby zaszczepione mogą iść do tego kościoła” – powiedział ekspert.

Źródło: Radio ZET


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl