Prof. Simon OSTRO do Polaków: „Samobójcy i fanatycy spotkają się tłumnie na imprezach rodzinnych”

2769
Profesor Simon, Fot. YT/ screen

Profesor Krzysztof Simon, znany z obrażania Polaków nieprzestrzegających restrykcji, znów podzielił się z rodakami swoimi przemyśleniami. Tym razem medyk nazwał „samobójcami” osoby, które spędzają Wielkanoc z rodziną. Stwierdził przy tym, iż część społeczeństwa zwyczajnie „lekceważy obostrzenia”.

„Część społeczeństwa i rządu robi wszystko, żeby to powstrzymać, ale część społeczeństwa lekceważy obostrzenia i ich nie przestrzega. A przecież wirus nie przenosi się przez bociany, a przenoszą go ludzie na ludzi. Wariant brytyjski, bardzo zaraźliwy, dotarł do Polski przez Polaków, a rozniósł się, bo ktoś nie nosił maski, nie trzymał dystansu, nie mył rąk. Ludzie ludziom gotują ten los!” – mówił w rozmowie dla „Wprost”. Dodał, iż zaszczepieni i uodpornieni mogą spotkać się z rodzinami, „wykorzystując benefity”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Reszta może wyjdzie na zewnątrz i nie będzie się kumulowała w domach. A samobójcy spotkają się tłumnie na różnych imprezach rodzinnych. Babcie, dziadkowie, różne osoby niezakażone, czasem przecież chore przewlekle, zaczną się gromadzić, a wśród nich jedna osoba zakażona kaszlnie, kichnie i będą kolejne zgony w rodzinie” – prognozował prof. Simon. Ponadto, medyk nazwał Polaków spotykających się w gronie rodzinnym „fanatykami”.

„W Polsce jest front między dwoma cywilizacjami kulturowo-intelektualnymi. Tu nie chodzi o religię, bo sam jestem katolikiem, choć liberalnym, tu chodzi o skalę wartości. Fanatycy mają w nosie zdrowie drugiego człowieka” – podsumował profesor.

Źródło: Wprost.pl

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl