Rząd „odmraża” gospodarkę: Premier przedstawi plan od 30 listopada

5312
Premier Mateusz Morawiecki, Fot. KPRM/ Facebook

Jak wynika z ustaleń polsatnews.pl, najprawdopodobniej w piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosi etapy „odmrażania” Polski. Polityk ma poinformować o planach rządu na znoszenie poszczególnych restrykcji.

Plan ma być rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia – informuje Polsat News. „Jego realizacja będzie zależna od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia” – tłumaczy w rozmowie dla portalu członek rządu. Rząd chce tym razem uniknąć zamętu, jaki wprowadziło m.in. zamknięcie sklepów meblowych, o którym ich właściciele dowiedzieli się znienacka.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Ma to na celu wprowadzanie stabilizacji w zakresie obowiązujących reguł oraz dać stabilność dla poszczególnych sektorów gospodarki” – mówi infromator Polsatu. „Jego realizacja będzie zależna od przyszłej liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia” – twierdzi. Odmrażanie miałoby dotyczyć w pierwszej kolejności m.in. sklepów meblowych. Następnie – restauracji i siłowni.

Doniesienia Polsatu potwierdza rzecznik KPRM: „Mogę potwierdzić, że w KPRM w ostatnim czasie trwały prace dotyczące dalszych działań w ramach strategii walki z koronawirusem – w tym w zakresie planu obostrzeń. Niebawem premier przedstawi informację w tym zakresie” – pisze Piotr Muller.

Źródło: Polsat News

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl