Sławomir Mentzen: „Gdyby wszyscy restauratorzy postanowili się otworzyć, to rządowi zabrakłoby urzędników do wystawiania kar”

1
Fot. Sławomir Mentzen/ Twitter

Sławomir Mentzen był gościem w programie Radio Warszawa. Konfederata namawiał Polaków, aby postawili się rządowi i otwierali biznesy. Zaznaczył, iż nie ma innej opcji na porozumienie się z władzą, jak jasne postawienie sprawy i obywatelski opór wobec restrykcji.

„Nie ma zgody na dalszy lockdown, który nie jest umocowany prawnie (…) Po doświadczeniach ostatnich miesięcy doszliśmy do wniosku, że jedynym sposobem dotarcia do rządu, jest jakaś forma oporu” – stwierdził, podkreślając „nielegalność” kar nakładanych na Polaków. „Mamy już wyroki WSA, które unieważniają kary nakładane na przedsiębiorców przez sanepid” – dodał, wskazując, iż „otwarcie” gospodarki nastąpi zbyt późno, i wiele biznesów po prostu go nie doczeka.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Przedstawiciele organizacji branżowych dowiedzieli się od rządu, że powinni się szykować na otwarcie w kwietniu. Dla części restauracji, czy hoteli oznacza to bankructwo” – podkreślił. „Apeluję o otwieranie biznesów przy jednoczesnym zapoznaniu się z ryzykiem kar, które się z tym wiążą. Gdyby wszyscy restauratorzy postanowiliby się otworzyć, to rządowi zabrakłoby urzędników do wystawiania kar” – przekonywał Mentzen. Na koniec podkreślił, iż PiS „kopiuje decyzje niemieckie” w sprawie obostrzeń i nie ma żadnych danych na poparcie swoich kroków.

„Ja pamiętam słowa o tym, że drugiego lockdownu nie będzie. Następnie miała być narodowa kwarantanna do 17 stycznia. Wyraźnie widać, że nasz rząd kopiuje decyzje niemieckie. Dlatego podejrzewam, że obostrzenia zostaną ponownie przedłużone. Mam nadzieję, że bunt przedsiębiorców zmieni decyzje rządu” – mówił Konfederata. „Koronawirus nie jest czarną dżumą. Da się z nim żyć. Dla zdecydowanej większości społeczeństwa jest to choroba zupełnie nieszkodliwa. Nie zgadzam się z taką wizją świata, że zamykamy wszystko, aby chronić społeczeństwo”.

Źródło: Radio Warszawa, nczas.com

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl