Sławomir Mentzen o cenzurze Twittera i Facebooka: „Strzelają sobie w stopę”

1
"Filozofia xD" Sławomira Mentzena, Fot. Facebook

6 stycznia grupa Amerykanów popierających Donalda Trumpa wtargnęła na Kapitol, aby nie dopuścić do ogłoszenia Joe Bidena prezydentem USA. Niektóre tweety Trumpa, m.in. wzywające do zachowania spokoju, zostały skasowane. W odpowiedzi na coraz bardziej napiętą sytuację, Facebook postanowił zablokować konto Trumpa na dwa tygodnie. Decyzję uargumentowano kwestiami bezpieczeństwa, jako że „ryzyko” kontaktu z wyborcami było zbyt duże.

Całą sytuację na swoim Facebooku skomentował Sławomir Mentzen, argumentując, iż decyzje platform są „srzałem w stopę”. „Facebook właśnie zablokował na minimum dwa tygodnie konto Donalda Trumpa, Twitter również zawiesił mu konto. To jest dłuższy temat, kiedyś opiszę go dokładniej, a na szybko zaznaczę tylko, że Facebook i Twitter strzelają w sobie w stopę banując Trumpa. I nie chodzi mi o to, że ludzie pójdą teraz tam, gdzie jest większa wolność słowa, bo nie pójdą” – zaczyna Konfederata.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Należy się teraz spodziewać zaostrzenia polityki FB względem treści politycznie niepoprawnych, ale nie zniechęci to zdecydowanej większości użytkowników. Chodzi mi o coś zupełnie innego” – kontynuuje, przechodząc do meritum. „Co to oznacza? Że właśnie wielu polityków w USA i Europie Zachodniej zrozumiało, że zależą od FB i TT bardziej niżby chcieli. Nie bez powodu Rosjanie i Chińczycy nie chcieli zależeć od platform amerykańskich i założyli swoje. W długim terminie doprowadzi to do uregulowania lub znacjonalizowania najważniejszych mediów społecznościowych” – wskazał Mentzen, dodając, iż nacjonalizacja platform jest nieunikniona.

„Prezydent mocarstwa nie może sobie pozwolić na to, żeby anonimowy pracownik FB kasował mu konto, które wykorzystuje do kontaktu z wyborcami. Na tej samej zasadzie państwa przejęły ponad 100 lat temu linie kolejowe. Były one zbyt ważne z militarnego punktu widzenia. Teraz z politycznego punktu widzenia, FB i TT są zbyt ważne, by pozostawić je poza kontrolą. To się po prostu stanie, nie wiem tylko, kiedy” – podsumował Mentzen.

Źródło: Facebook/ Sławomir Mentzen

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl