Somalijski imigrant wykorzystywał seksualnie małych chłopców. Sąd skazał go na… nadzór kuratora

1
Adan, Fot. Policja

“Małoletni bez opieki” przyjechał do Szwecji z Somalii w 2015 roku. W 2019 roku dwóch małych chłopców zostało przez niego wykorzystanych seksualnie, przy czym obu ofiarom grożono nożem. Ofiary miały 11 i 12 lat. Obaj chłopcy cierpią na problemy psychiczne z powodu traumy spowodowanej przez imigranta. Karą dla sprawcy, Adana Mohameda Hassana było… przydzielenie mu kuratora.

Pierwsza ofiara, 12-letni chłopiec został napadnięty przez Adana w listopadzie 2019 roku. “Podszedł, złapał go za szyję i przytrzymał. W tym samym czasie Adan włożył drugą rękę do bielizny chłopca i dotknął jego pośladków” – opisuje Samnytt. Gdy chłopiec prosił, żeby przestał, napastnik zagroził mu nożem. Chłopiec był zszokowany i przerażony. Zaoferował mu swój portfel i uciekł z miejsca zbrodni i zadzwonił do ojca.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Prokurator zakwalifikował czyn Somalijczyka jako gwałt na dziecku. Jego DNA znaleziono na bieliźnie chłopca i jego plecach. Już w grudniu Adan namierzył kolejną ofiarę, 11-latka. Pytał go o drogę i śledził, aż w końcu chwycił za ramię i zagroził nożem. Ofiara wyrwała się po dłuższej chwili. “W domu chłopiec krzyczał i płakał, mówiąc, że nieznany mężczyzna próbował go zgwałcić” – streszcza Samnytt. “Po molestowaniu chłopiec poczuł się bardzo źle i nie odważy się już wyjść na własną rękę”. Sprawcę schwytali rodzice dziecka i zawiadomili policję.

Adan został skazany. Wydany wyrok jest możliwie najłagodniejszy, a sąd uznał, iż Adan “nie spenetrował chłopców”, zatem należy mu się… mniejsza kara. We wrześniu 2020 roku Adan Mohamed Hassan, obywatel Somalii, został skazany za usiłowanie zgwałcenia dziecka, molestowanie seksualne i bezprawne groźby. Jego kara obejmowała… nadzór kuratora, oraz wypłatę odszkodowania na łączną kwotę 95 tysięcy koron. Somalijczyk domaga się jednak oczyszczenia z zarzutu “usiłowania zgwałcenia dziecka” i nie chce wypłacić odszkodowania 12-latkowi. Łącznie, Adan popełnił aż 35 przestępstw.

Źródło: Samnytt.se, Expressen

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl