[SONDAŻ] Polacy nie chcą segregacji sanitarnej i „benefitów” dla zaszczepionych

1
Fot. Twitter/ screen

RMF FM oraz „Dziennik Gazeta Prawna” zleciły przeprowadzenie badania opinii Polaków na temat segregacji sanitarnej. Okazuje się, iż ponad połowa Polaków nie chce, aby obywateli dzielono na „zaszczepionych” i „niezaszczepionych”, gdy tylko status osoby „zaszczepionej” miałby gwarantować „benefity”, które jeszcze nie dawno były oczywistym prawem każdego człowieka.

Aż 55% Polaków nie chce, aby „status osoby zaszczepionej” zwalniał kogokolwiek z obowiązku przestrzegania obostrzeń. Tylko 36% respondentów popiera pomysł, aby zaszczepieni nie musieli przestrzegać części restrykcji. 19,9% osób z tej grupy było na „tak”, zaś 16,1% na „raczej tak”. 9% respondentów nie miało zdania.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Zaledwie 10,7% zapytanych o zdanie Polaków odpowiedziało, iż uważa, że rząd dobrze radzi sobie z organizacją szczepień. 26,2% wierzy, iż „raczej tak” jest. 42,6% respondentów twierdzi, iż władze przerosła organizacja akcji. 24,4% stwierdziło, iż rząd „raczej sobie nie radzi”, zaś 21,9% wskazało, iż politycy po prostu „nie” stają na wysokości zadania. 16,9% osób nie miało zdania na ten temat.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl