[SONDAŻ] Polacy nie chcą szczepionki na COVID-19! Ponad POŁOWA odmówi zaszczepienia się

1
Fot. pixabay (Pixabay License)

Według sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i DGP przez United Surveys, Polacy są sceptyczni wobec nowej szczepionki na koronawirusa. Liczba niechętnych preparatowi stale rośnie. Aktualnie, już ponad 50% respondentów nie chce dać się zaszczepić na COVID-19.

Badanym zadano pytanie: “czy zamierzasz zaszczepić się na koronawirusa, gdy szczepionka będzie już dostępna?” Sondaż przeprowadzono 2 i 3 października, oraz 13 listopada. O zdanie zapytano 1000 osób z całej Polski. Przy pierwszym badaniu 46,1% respondentów deklarowało, iż chce się zaszczepić. 23,1% – “zdecydowanie tak”, zaś 23% – “raczej tak”. Jednocześnie 46,2% stwierdziło, iż nie chce przyjąć szczepionki – 30,7% “zdecydowanie nie”, a 15,5% – “raczej nie”. 7,7% badanych “nie wiedziało”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

275 zł
15%

Badanie przeprowadzone w listopadzie maluje już inną sytuację. Aż 50,2% ankietowanych twierdzi, iż nie chce dać się zaszczepić. 28% – “zdecydowanie nie”, zaś 22,2% – “raczej nie”. 42% respondentów oświadczyło, że chce przyjąć szczepionkę – 26,7% “zdecydowanie tak”, zaś 15,8% “raczej tak”. Pozostało 7,3% niezdecydowanych.

„Kiedy zadaliśmy to samo pytanie półtora miesiąca temu, liczba przeciwników była mniejsza o 4 proc. Nieznacznie zmniejszyła się także grupa osób deklarujących, że chcą się zaszczepić. Niezdecydowanych jest cały czas tyle samo (ok. 7 proc.). Postawy Polaków się usztywniają, a nadal nie ma jasnej odpowiedzi, jak działają te preparaty i jaka jest ich skuteczność. Największą niewiadomą jest to, czy którykolwiek z nich może powstrzymać zakażonych ludzi przed przenoszeniem wirusa oraz jak długo będzie trwała wywołana przez niego odporność” – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Źródło: DGP, RMF FM

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

275 zł
15%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl