[SONDAŻ] Ponad połowa Polaków niezadowolona z pracy Dudy i Morawieckiego! TVP: “Polacy raczej krytyczni”

1

Jak informuje TVP Info, w październiku aż 52% Polaków oceniło pracę prezydenta Andrzeja Dudy negatywnie. Praca premiera Mateusza Morawieckiego nie zadowala aż 54% Polaków. Zadowolonych z rządów było kolejno 38% i 35% Polaków. 10% i 11% Polaków nie miało zdania.

Dane przedstawił sondaż Kantar. Najlepiej pracę Dudy oceniają wyborcy PiS. Prezydent Duda otrzymał od nich aż 93% pozytywnych ocen. Większość oceniających prezydenta pozytywnie to osoby powyżej 60-go roku życia, mieszkańcy wsi i miast poniżej 20 tysięcy osób i osoby wierzące.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

W stosunku do Morawieckiego, odsetek osób oceniających jego działania degatywnie wzrósł od września o 4 punkty procentowe. Odsetek oceniających je pozytywnie spadł o 6 punktów procentowych. Premier również otrzymuje najwyższe noty od wyborców PiS – aż 90% tychże oceniło go pozytywnie. Największe poparcie dla premiera wykazały osoby najstarsze, o wykształceniu podstawowym, mieszkańcy wsi i małych miast. Premier nie zyskał aprobaty osób 20-letnich, z wykształceniem wyższym i mieszkających w dużych miastach.

Ponad połowa Polaków, aż 55% negatywnie oceniło pracę rządu. Tylko 34 % badanych wyraziło się o niej pozytywnie. 11% respondentów nie miało zdania. Tu ponownie najwyższe noty wystawili wyborcy PiS – 89% pytanych oceniało działania, jako pozytywne i słuszne. Rządowe posunięcia także “na plus” oceniły osoby powyżej 60-go roku życia i osoby praktykujące.

Źródło: TVP Info

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl