Szef Kancelarii Premiera o szczepieniach na COVID-19: “Najpierw personel medyczny, później seniorzy”

1
Fot. pixabay (Pixabay License)

Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk zabrał głos w sprawie szczepionki na COVID-19. Poinformował, kto będzie miał “pierwszeństwo”, by uzyskać zastrzyk. “W pierwszej kolejności możliwość szczepienia na Covid-19 będzie miał personel medyczny, następnie seniorzy” – mówił.

Oświadczył również, iż szczepienie będzie dobrowolne. “Ta szczepionka dopiero wchodzi na rynek. Te oraz inne przesłanki spowodowały, że podjęliśmy taką decyzję, że to szczepienie będzie dobrowolne” – stwierdził na antenie TVP 1. Zapytany o firmę, która dostarczy Polsce szczepionki, odparł iż rząd będzie korzystać z preparatów dwóch firm. Chodzi to o amerykańskie koncerny Pfizer oraz Moderna, które ogłosiły w tygodniowym odstępie sukcesy w badaniach nad szczepionką.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

275 zł
15%

“Na razie są dwie firmy, które – wszystko wskazuje na to – że na przełomie tego i kolejnego roku dostarczą nam swoje szczepionki i z nich będziemy w tej pierwszej fazie korzystać” – poinformował Dworczyk.

Źródło: TVP Info, PN


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl