Szwecja: Afgańczyk bestialsko zgwałcił niepełnosprawną kobietę

767
Fot. Samnytt.se, Facebook

Do zbrodni doszło w połowie stycznia w południowym Sztokholmie. Niepełnosprawna kobieta została „bestialsko zgwałcona”, odniosła również liczne, poważne obrażenia. Podejrzany jest 21-letnim obywatelem Afganistanu, który w 2018 roku miał zostać deportowany. Według danych policji, od lat trenował MMA, co tłumaczy ciężki stan dziewczyny.

Ofiara była zupełnie bezbronną, niepełnosprawną intelektualnie osobą poniżej 20-go roku życia – informuje szwedzka policja. Kobieta zidentyfikowała sprawcę napaści. Podejrzany przebywa aktualnie w areszcie. „Zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom” – przekazał prokurator Anton Tunving. Zdaniem prokuratury, ofiara pozostawała ze sprawcą w krótkotrwałym związku.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Sprawca w 2015 roku ubiegał się m.in. o nadanie statusu uchodźcy. Szwedzka Agencja Migracyjna odrzuciła wniosek, ponieważ nie wierzyła, że ​​mężczyzna był wówczas niepełnoletni. Test wieku wykonany za pomocą promieni rentgenowskich wykazał, że najprawdopodobniej jest starszy, niż twierdził.

Agencja podkreśliła, iż mężczyzna „jest zdrowym, sprawnym młodym mężczyzną”, a zatem jest zdolny do powrotu i przeżycia. W 2018 roku zadecydowano o jego deportacji. Mimo to, Afgańczyk nie wrócił do kraju, ponieważ uczęszczał wówczas do szkoły średniej.

Źródło: Samnytt.se, Aftonbladet

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl