Szwecja: Afgańczyk „brutalnie zgwałcił dziecko”. Domagał się „całkowitego uniewinnienia”

1
Manzulla Surkhabi, Fot. Facebook/ SN

Manzulla Surkhabi z Afganistanu, niegdyś „małoletni bez opieki” został skazany przez Sąd Rejonowy w Falun za zgwałcenie szwedzkiej 13-latki. Do przestępstwa doszło w czasie grilla. Sąd nie zdecydował się jednak na określenie przestępstwa jako „poważnego” – imigrant uniknął zatem deportacji.

Do gwałtu doszło w parku w dzielnicy mieszkalnej. Imigrant, znając wiek dziewczynki, zaciągnął ją w ustronne miejsce. Najpierw rozmawiali, potem zażądał pocałunku. Gdy odmówiła, rzucił się na nią i zgwałcił. 13-latka nie śmiała się bronić z przerażenia. Przerwał dopiero, gdy w ich stronę zaczęli się zbliżać przechodnie. Manzulla odprowadził ofiarę w okolice domu. Tam dziecko zaczęło płakać i trząść się, informując rodziców o zbrodni.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Sąd Apelacyjny niedawno ogłosił werdykt, klasyfikując przestępstwo jako „rażący gwałt na dziecku”, ale nadal nie zdecydował się na deportację Manzulla. „Mężczyzna chciał przede wszystkim zostać całkowicie uniewinniony” – piszą szwedzkie media. „Dziewczynka idzie na kontrole w kierunku zapalenia wątroby typu B, którym mogła zarazić się podczas gwałtu” – informuje dodatkowo szwedzki Samnytt.

Źródło: Samnytt.se


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl