Szwecja: Dwóch nastolatków torturowano i zgwałcono na cmentarzu. Oprawca-imigrant po wyroku rzekomo “oszalał”

1088
Fot. pixabay (Pixabay License)

Dwóch młodych ludzi zostało napadniętych i zaciągniętych przemocą na jeden ze szwedzkich cmentarzy około godziny 23 w sobotę. Obydwu zmuszono do rozebrania się do naga. Policja ustaliła, iż nastolatków bito i gwałcono, a znęcanie nad nimi trwało przez dziesięć godzin.

Napastnicy mieli później próbować zakopać chłopców żywcem, po zgwałceniu. Dwóch podejrzanych pochodzi z “niezachodniej imigracji”. Obaj są dobrze znani policji i służbom socjalnym – informują szwedzkie media.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Jeden ze sprawców urodził się w 1999 roku i posiada długą kryminalną historię. Jeszcze na początku lipca skazano go za podpalenie. W grudniu 2019 roku rzucał koktajlami Mołotowa w firmę samochodową. Mężczyzna odsiedział pół roku w areszcie. Groziła mu kara 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. W oczekiwaniu na kolejny wyrok, sąd postanowił zwolnić przestępcę z aresztu.

“Nie było żadnych konkretnych przesłanek świadczących o dalszym ciągłym poważnym przestępstwie z jego strony, ani nie zostało to zarzucone przez prokuratora. W tej sytuacji oszalał. To bardzo smutne” – mówił sędzia do Expressena. Media informują, iż już teraz rząd socjaldemokratów przygotowuje się do utrudnienia zatrzymywania młodszych przestępców.

W projekcie ustawy zatytułowanej „ Bardziej efektywne postępowanie z zatrzymaniami i mniejsza izolacja” zakłada się m.in. iż: “podejrzany może co do zasady zostać zatrzymany na maksymalnie sześć miesięcy do czasu postawienia zarzutów. Jeżeli podejrzany nie ukończył 18 lat, odpowiedni okres wynosi trzy miesiące”. Ponadto wyjaśniono, że każdy, kto nie ukończył 18 lat, może zostać aresztowany tylko wtedy, gdy “istnieją ku temu szczególne powody”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Źródło: Expressen, SN


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl