Szwecja: Mężczyzna porwany i torturowany godzinami. “Próbowano odciąć mu części ciała”

1
Fot. Twitter, zdjęcie ilustracyjne

Jak donoszą szwedzkie media, policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie “wyjątkowo poważnej napaści i bezprawnego pozbawienia wolności” mężczyzny, którego medycy określili jako “ciężko rannego”. Ofiara miała zostać porwana i poddawana wielogodzinnym torturom w samochodzie, w północno-zachodniej Skanii.

38-letniego pokrzywdzonego znaleziono o godzinie 21 w niedzielę wieczorem w Billesholm. “Po torturach został porzucony i sam zaalarmował policję, po czym zabrano go do szpitala” – informuje SN. Mężczyzna powiedział policji, że sześć godzin wcześniej wciągnęło go do samochodu 3-4 mężczyzn.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

“Twierdzi, że o godzinie 15.30 został wtłoczony do samochodu w Helsingborgu przez trzech lub czterech zamaskowanych mężczyzn. Tak więc znęcanie się trwało już kilka godzin” – donosi policja. Nieznane są przyczyny uprowadzenia, ani motywacje oprawców.

Podczas tortur sprawcy mieli okaleczyć ofiarę, usiłując odciąć jej części ciała. Według policyjnego raportu, tortury trwały z “różną intensywnością” podczas “długotrwałego procesu”. “Sprawcy próbowali oddzielić części ciała od ciała” – mówił Jörgen Winberg, dyżurny szef policyjnego śledztwa. Policja wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie wyjątkowo poważnej napaści i bezprawnego pozbawienia wolności.

Źródło: SN, Afton Bladet

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl