Szwecja: Policja poluje na palących Koran Duńczyków. „Podżegają do nienawiści!”

315
Koran spalony w Malmo, Fot. Twitter/ screen

Jak donosi Breitbart, szwedzka policja potraktowała palących Koran Duńczyków z partii Stram Kurs, jako poważne zagrożenie dla porządku publicznego i zaczęła na nich obławę. Przestępstwem Duńczyków miałoby być „podżeganie do nienawiści”. „Szwedzka policja twierdzi, że poszukuje niebieskiego samochodu Skoda zarejestrowanego w Danii w związku ze spaleniem kopii Koranu w czwartek, informując, że wszczęto dochodzenie w sprawie podżegania do nienawiści rasowej” – czytamy.

Incydent był kolejnym z rzędu spaleniem Koranu przez zwolenników Rasmusa Paludana. Paludan oświadczył, iż Korany „będą płonąć dopóty, dopóki muzułmanie nie nauczą się funkcjonować w społęczeństwie”. Towe Hägg, rzecznik prasowy sztokholmskiej policji, powiedział gazecie o zbliżających się demonstracjach, mówiąc: „Nie otrzymali pozwolenia ani odrzucenia, sprawa jest nadal przygotowywana”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Paludan wyjaśniał z kolei, iż ich akcje nie są zgromadzeniami publicznymi, zatem nie muszą być zgłaszane policji. Wszystkie spotkały się z ogromnym sprzeciwem muzułmańskich imigrantów, jak i szwedzkiej lewicy. Palenie Koranu ma bowiem „obrażać uczucia religijne” przybyszy.

Film przedstawiający spalenie Koranu został opublikowany na YouTube w czwartek i zebrał ponad 60 000 wyświetleń, pokazując mężczyznę podpalającego islamską świętą księgę w centralnej dzielnicy handlowej Rinkeby – zauważa Breitbart. Mężczyzna na filmie mówi: „Pochodzę ze Stram Kurs i jesteśmy tutaj, w Rinkeby”.

„(…) Szwecja jest teraz państwem szariatu, a spalenie Koranu jest nielegalne” – zauważa autor jihadwatch.org. „Czy ta obława miałaby miejsce, gdyby Stram Kurs spalił Biblię? Oczywiście nie. Gdyby Stram Kurs spalił Biblię, szwedzka inteligencja okrzyknęłaby [manifestację – przyp.red] ją jako „odważną”. Ale kiedy spaloną księgą jest Koran, to inna historia dla tchórzliwych szwedzkich władz”.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: Breitbart.com, jihadwatch.org


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl