Szwecja: Policjantka ostrzegła imigranta-kryminalistę, iż jest poszukiwany przez służby

1
Rosen i Ihab, Fot. Facebook/ Policja

Funkcjonariuszka policji w Malmo jest oskarżona o próbę ostrzeżenia imigranta-kryminalisty o tym, iż jest poszukiwany przez policję pod zarzutem morderstwa. Kobietę złapano na dzwonieniu do osoby, która według niej była przestępcą. Miała poinformować podejrzanego o policyjnej obławie.

36-letnia Caroline Rosen broniła się, iż zadanie ostrzeżenia 21-letniego Ihaba Yusufa Zaghmoutha otrzymała od innych funkcjonariuszy. Policja podejrzewa, iż Ihab był zamieszany w morderstwo 25-latka w czerwcu zeszłego roku. Miał prowadzić pojazd, którym sprawcy przyjechali do ofiary i uciekli po jej zamordowaniu.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Ihab był już od lat znany władzom. Skazano go za przestępstwa narkotykowe, nielegalną jazdę i jazdę pod wpływem alkoholu. Przejęto również jego broń i amunicję. Kobieta zadzwoniła na jego numer i w trwającej 57 sekund rozmowie przekazała, iż “jest poszukiwany przez policję”. Dodzwoniła się jednak do innej osoby, która przejęła jego numer. Rosen ostrzegła go o obławie, iż informacje te były tajne – twierdzi policja.

Rosen broni się, mówiąc, że „chciała zobaczyć, gdzie on jest”, a także skłonić Ihaba do dobrowolnego zgłoszenia się na policję. Na pytanie, jaki jest związek Rosén z Ihabem, odpowiada, że ​​„to długa historia” – cytuje szwedzki Samnytt. “Nie pamięta” jednak, skąd uzyskała tajne informacje o policyjnych poszukiwaniach.

Źródło: SN, SVT

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl