Tego jeszcze nie grali… LEGO wypuszcza serię klocków „LGBT+”!

424

Firma LEGO wypuszcza nową, tęczową kolekcję klocków pod hasłem „Everyone is Awesome”. Seria ma za zadanie wspierać ruch LGBT+, symbolizując poszczególne „mniejszości seksualne”. Kolorowe figurki nie mają przydzielonych konkretnych płci, jedynie fioletowa ma za zadanie konkretnie symbolizować „wszystkie niesamowite drag queens”. Projektant serii, Matthew Ashton opisuje, iż jako dziecko cierpiał z powodu „braku inkluzywności” zabawek, z czym postanowił zawalczyć.

„Dorastając jako dziecko LGBT+, mówiono mi czym powinienem się bawić, jak powinienem chodzić, jak powinienem mówić, co powinienem nosić. Wiadomość, którą zawsze dostawałem, to że w jakiś sposób byłem niewłaściwy. Próba bycia kimś, kim nie byłem, była wyczerpująca. Chciałem jako dziecko, spojrzeć na świat i pomyśleć: 'Wszystko będzie dobrze, jest tu dla mnie miejsce'. Chciałbym zobaczyć inkluzywne doświadczenie, które pokazuje, że 'każdy jest niesamowity'” – opisuje. Sprzedaż serii rusza 1 czerwca, zatem w polski Dzień Dziecka.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

Źródło: LEGO, Business Insider


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl