Testament Wałęsy: „Chciałbym, żeby powstało muzeum. Wszystko co miałem, oddałem…”

1570
Lech Wałęsa, Fot. Facebook/ screen

Lech Wałęsa w rozmowie z „Faktem” przyznał, iż ma problemy z sercem i jest świadomy, że niedługo może odejść z tego świata. Nie boi się jednak śmierci.

„Ja już nieraz miałem problemy, więc oni się już przyzwyczaili, że czasem coś się dzieje z tym sercem. Przecież te dwie kosy, czyli 77 lat, mam poza sobą, w związku z tym w którymś momencie będzie „cześć”, adios”” – mówił noblista. Zdradził również, iż ma plany dotyczące podziału majątku. Swój dom w Gdańsku chciałby bowiem przeznaczyć na muzeum.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Chciałbym, żeby powstało tam muzeum. Ale żonie nie bardzo się ten pomysł podoba. Więc zależy, kto prędzej padnie. Jeśli ja, to żona zrobi, co będzie chciała. Jeśli odwrotnie, to ja bym chciał ten dom przekazać na muzeum. Niech ludzie sobie zobaczą, jak ten milioner żył” – powiedział były prezydent. Wałęsa dodał, iż całe życie zbierał dary, które przekazywał na Jasną Górę. Teraz miał powrócić do tej czynności.

„Już wszystko, co miałem, oddałem – na Jasną Górę przede wszystkim (…). Jeszcze im napisałem, że gdybym kiedyś przyszedł zmienić zdanie, to mają mnie wyrzucić. To wszystko były prezenty za czasów prezydentury. Teraz znów zbieram i znów zawieziemy na Jasną Górę. Bo kiedyś napisałem, że wszystko, co zostawię, niezależnie od wartości, jest własnością Jasnej Góry. I dotrzymuję słowa” – zapewnił noblista.

Źródło: Fakt

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl