Trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Prof. Horban: „Bardzo możliwe”

391
Prof. Andrzej Horban, Fot. YT/ screen

Prof. Andrzej Horban, przewodniczący Rady Medycznej przy Premierze RP przestrzega Polaków przed konsekwencjami sceptycznego podejścia do szczepionek. Jego zdaniem, jeśli naród się nie wyszczepi, kolejna fala pandemii ma być praktycznie pewna. W rozmowie w Radio ZET Horban został zapytany o datę odwołania stanu epidemii. „Bardzo trudne pytanie i jeszcze trudniejsza decyzja. Mamy świadomość, że jeśli nie zaszczepimy w odpowiednim czasie odpowiedniej grupy osób, to prawie jak w banku mamy następną falę epidemii na jesieni” – mówił profesor.

„Jest bardzo mało prawdopodobne odwołanie stanu epidemii w czerwcu. Natomiast jest bardzo prawdopodobne, mamy duże szanse, by wrócić do prawie normalności” – prognozował medyk. Dodał, że „jeśli nie zaszczepimy praktycznie wszystkich osób powyżej 60 roku życia, to będziemy mogli spodziewać się powrotu epidemii”. Dodał, iż istnieje realna możliwość szczepień trzecią dawką szczepionki na COVID-19. „Powyżej roku bardzo możliwe, że będzie. Bardzo możliwe, że szczepionka będzie musiała wyglądać tak ja ta przeciwko grypie: być przystosowana do pojawiających się nowych wariantów.”

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

Źródło: Radio ZET


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl