Twórca „Góralskiego Veta” przekonuje: „Żadnej pandemii nie ma. Koronawirus to lekka, przyjemna choroba”

1
Sebastian pitoń, Fot. Twitter/ screen

Sebastian Pitoń, inicjator „Góralskiego Veta”, czyli akcji podhalańskich przedsiębiorców mającej na celu ponowne otwarcie biznesów, udzielił wywiadu dla Radia ZET. „Ja jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma” – mówił Pitoń.

Dodał, iż sam koronawirusa ma już za sobą. „Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba” – przekonywał góral-architekt. „W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym covidem. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne” – mówił.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Narracja o pandemii jest socjotechniczną operacją, która ma na celu zmydlenie nam oczu i przejście do kolejnej fazy, która zakończy się zmianami własnościowymi” – skwitował. Inicjator akcji wierzy, iż sprzeciw górali, którzy otworzą biznesy po 17 stycznia połączy wszystkich Polaków w sprzeciwie wobec rządu.

Źródło: Radio ZET


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl