USA: Aktywista BLM aresztowany za podpalenie w trakcie suszy

455
Jeffrey Acord i pożar przy autostradzie, Fot. Facebook/ PM

Działacz ruchu Black Lives Matter został oskarżony o lekkomyślne podpalenie w Waszyngtonie. Mężczyzna sfilmował, po czym zgłosił pożar, a następnie sfilmował swoje aresztowanie. Podejrzany to 36-letni Jeffrey Acord.

W środę wieczorem zadzwonił na 911, aby zgłosić pożar. Jednocześnie prowadził transmisję na żywo na swojej stronie na Facebooku. Według Q13 Fox, żołnierz patrolu stanu Waszyngton Ryan Burke poinformował, że mężczyzna został przyłapany na podpalaniu zarośli. Patrol stanowy otrzymał również zeznania kobiety, która widziała mężczyznę idącego autostradą w Sumner z zapalniczką.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

W rozmowie z funkcjonariuszami Acord twierdził, iż przeszukiwał teren w poszukiwaniu wartego 1000 dolarów sprzętu nagrywającego. Torba z aparatem miała mu rzekomo wylecieć z plecaka, podczas gdy jechał rowerem poprzedniego dnia. Pożar został zatrzymany na drodze międzystanowej i ugaszony przez miejscową straż pożarną.

Acorda z kolei zatrzymano i przeniesiono do więzienia w Pierce Country, gdzie postawiono mu również zarzut włamania. Dodatkowo, mężczyzna jest podejrzany o wzniecenie dwóch innych, lokalnych pożarów. „W czwartek rano pożar w Sumner Grade w Sumner zniszczył cztery domy, a w Lake Bonney spaliło się ponad 800 akrów”.

Lokalni mieszkańcy coraz częściej twierdzą, iż pożary nie są jedynie kwestią sezonu, w którym szaleją niekontrolowane pożary. Jednak nawet w przypadku doniesień mieszkańców, iż jeżdżący autostradą wyrzucają z okien płonące przedmioty, Gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee nadal uważa pożary za efekty zmian klimatycznych – donosi PM.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Policja ani władze nie przychylają się jednak do opinii o cyklicznych podpaleniach, wskazując jednocześnie, iż pożary mogą być spowodowane przez człowieka.  Przedstawiciel stanu Waszyngton Jim Walsh wydał oświadczenie: „Otrzymuję wiele raportów od mieszkańców stanu Waszyngton, że obecna fala pożarów w Waszyngtonie i Oregonie może być spowodowana lub przynajmniej pogorszona przez podpalaczy o motywacji politycznej. Jak ich motywy mogą być polityczne?” – zapytuje. Walsh dodaje, iż pożary wybuchały co roku – jednak nie co roku było tak sucho, iż stan „zamienił się w hubkę”.

Przyjrzawszy się sprawie Acorda, można zauważyć jego długą działalność anty-policyjną. W czerwcu poprowadził marsz Black Lives Matter w Seattle. W 2014 roku został aresztowany za nielegalne posiadanie broni. Wówczas „funkcjonariusze znaleźli mężczyznę trzymającego w plecaku 7-calowy nóż, pudełko amunicji, karabin szturmowy, strzelbę i pudełko pełne nielegalnych fajerwerków”.

Źródło: PM, Twietter, Facebook


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl