USA: Czarnoskóry siedmiokrotnie dźgnął nożem białego sprzedawcę. “Czuł potrzebę zamordowania białego człowieka”

969
Jayvon Hatchett, Fot. Daily Mail

Jak donoszą media, czarny mężczyzna w Columbus (Georgia) „dźgnął nożem pracownika AutoZone, ponieważ po obejrzeniu filmów przedstawiających brutalność policji czuł potrzebę znalezienia białego mężczyzny do zabicia”. Sprawcą ataku jest 19-letni Jayvon Hatchett. Zaatakował pracownika sklepu 25 sierpnia.

Jayvon wszedł do wnętrza i poprosił pracownika o termostat. Gdy ten odparł, iż takowego nie ma i odwrócił się by odejść, czarnoskóry siedmiokrotnie dźgnął mężczyznę nożem. Następnie uciekł. Pracownika przewieziono do szpitala w stanie krytycznym. Zdaniem władz ma “szczęście, że żyje”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Sierżant Mills z miejscowej policji stwierdził, że Hatchett powiedział mu później, iż był “rozgniewany klipami przedstawiającymi brutalność policji”, które widział w mediach społecznościowych, i celował w swoją ofiarę, ponieważ była biała. „Pan Hatchett powiedział mi, że oglądał na Facebooku filmy z policyjnych strzelanin w innych częściach kraju i że czuł potrzebę znalezienia białego mężczyzny do zabicia” – powiedział Mills sądowi. Zaledwie trzy dni przed atakiem czarnoskórego zwolniono za kaucją.

Według raportów policji, napastnik “czuł potrzebę znalezienia białego mężczyzny do zabicia”. Dodatkowo uśmiechał się do policjantów którzy przyszli go aresztować. Przyznał się do dźgnięcia pracownika. Uzasadnił, iż na Facebooku oglądał filmy przedstawiające brutalność policji. Hatchett jest oskarżony o napad i posiadanie broni. Zwolniono go za kaucją.

Źródło: Daily Mail, WLTZ

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl