[WIDEO] Biedroń odleciał w Parlamencie Europejskim: „Nienawiść wobec LGBT w Polsce eskaluje!”

1739

Robert Biedroń wziął udział w konferencji prasowej Parlamentu Europejskiego. W swoim wystąpieniu poruszył temat „stref wolnych od LGBT”. Jego zdaniem, jest to objaw eskalacji nienawiści do mniejszości w Polsce. „Nienawiść wobec osób LGBT w Polsce eskaluje. Powstaje coraz więcej „stref wolnych od LGBT”. Jest to zjawisko, które nie powinno pozostać bez reakcji w Parlamencie Europejskim – budzi to duży niesmak i niezrozumienie” – stwierdził polityk.

„W Polsce tworzenie takich stref kojarzy się z wszystkim tym, co działo się przed II WŚ. Pewnie nikt z nas nie chciałby, żebyśmy wrócili do stref wolnych od Żydów, chrześcijan czy innej grupy społecznej” – kontynuuje Biedroń. Na końcu pojawiła się konkluzja połączona z groźbą: „Jeżeli polski rząd nie doprowadzi do ochrony osób LGBT przed tego typu „strefami” to polskiemu rządowi może grozić ograniczenie dotacji i środków unijnych”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: Twitter

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl