[WIDEO] Francja: „Tramwaj: 1; Policja: 0”. Antifa zaatakowała funkcjonariuszy w Wielką Sobotę

1255
Fot. Twitter

W Wielką Sobotę w Lyonie miała miejsce manifestacja Antify, która zakończyła się starciami z policją. Policyjny samochód został zepchnięty na tory tramwajowe, zderzając się z pojazdem. „Antyfaszyści” przyjęli wypadek z entuzjazmem i gromkimi wiwatami. Powodem zgromadzenia i rozruchów lewicy miał być protest przeciwko rzekomemu splądrowaniu anarchistycznej księgarni, o które oskarżono „skrajną prawicę”.

Antifa napadła na restaurację „Pokolenia Tożsamości” oraz Instytut Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych założony przez wnuczkę Jean-Marie Le Pena. W związku z restrykcjami związanymi z pandemią, wszelkie zgromadzenia publiczne zostały zakazane. Mimo to, „antyfaszyści” zaczęli manifestację, do której rozpędzenia została wezwana policja.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

W wyniku starć i zapędzenia policyjnego samochodu na tory, ranny został funkcjonariusz kierujący pojazdem. Antifa wydrwiła policję w sieci, twierdząc, iż, funkcjonariusze przegrali z tramwajem. „Tramwaj:1; Policja:0” – napisano na wyśmiewającej policjantów grafice.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: Lyonmag.com, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl