Internet podbija kolejny, trudny do wytłumaczenia trend. Nastolatki na TikToku wpadły na pomysł tworzenia #holokaustchallenge, w którym udają ofiary nazistowskiego obozu w Auschwitz. Na krótkich nagraniach opowiadają swoje “obozowe historie”, wcielając się w więźniów.

Jedna z nastolatek opowiada na przykład, jak zginęła z rodziną w komorze gazowej. W wyraźnym makijażu podkreślającym bladość twarzy, mówiła o tym, iż wraz z rodziną trafiła do Auschwitz. “W wieku 19 lat zostałam umieszczona z rodziną w obozie. Byliśmy zmuszani do pracy, było to bolesne, wyczerpujące. Byliśmy torturowani. (…) Pewnego dnia kazali nam iść pod prysznic. Moja mama i ja trzymałyśmy się za ręce. Miło było wiedzieć, że nie umrę sama” – mówi dziewczyna.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Akcję potępiło samo Muzeum Auschwitz-Birkenau. Trend ma nie tylko łamać tabu wokół zbrodni Niemców, ale i “trywializować historię”. “Historie ludzi uwięzionych i zamordowanych w Auschwitz są tragiczne, bolesne i emocjonalne. Ważne, by dzielić się indywidualnymi historiami, aby je upamiętniać i nimi edukować. Ważne również, aby umieścić historie w odpowiednim kontekście, z dokładnością i szacunkiem” – stwierdziło Muzeum w oświadczeniu.

https://twitter.com/AuschwitzMuseum?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1298625376084807680%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fnczas.com%2F2020%2F08%2F30%2Fszokujaca-zabawa-holokaustchallenge-nastolatki-udaja-zamordowanych-w-auschwitz-na-tiktoku-video%2F

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Źródło: WP, Twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl