[WIDEO] Horda Ukraińców z maczetami i siekierami napadła nocą Polaków

7664
Fot. Twitter/ screen

W sobotę wieczorem w Krośniewicach koło Kutna horda Ukraińców uzbrojona w maczety i siekiery starła się z grupą miejscowych – donoszą lokalne media. Policja nie dotarła na czas. Zdarzenia rejestrowali mieszkańcy, zszokowani i przerażeni zachowaniem Ukraińców.

Uzbrojona w maczety i siekiery grupa Ukraińców miała zaatakować Polaków, a w starciu brało udział kilkadziesiąt osób. Dwie zostały przewiezione do szpitala, kilka innych jest rannych. “W sobotę około godziny 22 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Krośniewice w centrum miasta doszło do konfliktu pomiędzy dużą grupą osób” – informuje Panorama Kutna, cytując informacje policji.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

“Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia” – informuje policja. Nie udzieliła dotąd informacji na temat pochodzenia agresorów, którzy napadli mieszkańców Krośniewic. Na sprawę zwraca uwagę narodowalodz.pl:

„Jest to kolejna odsłona konfliktu w tych okolicach. Na fakt konfliktu zwracał też uwagę ONR robiąc już kilka lat temu manifestacje w Kutnie. Zwracano wtedy uwagę na coraz śmielsze poczynania imigrantów z Ukrainy względem lokalnych mieszkańców. W podobnym tonie wypowiada się coraz większa część Polaków mających bezpośredni kontakt z mniejszością ukraińską”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Źródło: narodowalodz, Twitter, nczas.com, Panorama Kutna


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl