[WIDEO] Izrael: Dziesiątki ofiar śmiertelnych, setki rannych. Tragiczne obchody żydowskiego święta

1

Przynajmniej 44 osoby zginęły, zaś 150 zostało rannych w nocy z czwartku na piątek w Izraelu. Do tragedii doszło podczas święta religijnego Lag B’Omer. Dziesiątki tysięcy ortodoksyjnych Żydów zgromadziły się na całonocne modły i taniec. W pewnym momencie miała wybuchnąć panika. Wydaje się, iż ludzie miażdżyli się wzajemnie na zasadzie domina. Wcześniej media spekulowały, iż pod Żydami zarwała się trybuna. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana.

Tragedia należy do największych, jakie miały miejsce we współczesnym Izraelu. Premier Benjamin Netanjahu określił ją, jako „straszną katastrofę”. Do mediów społecznościowych trafiły nagrania z okolic góry Meron, na której doszło do „masowego incydentu”. W pomoc rannym zaangażowano wojsko.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: Jerusalem Post, Twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl