[WIDEO] Niemcy vs policja: Obywatele mają dość lockdownu. Kilkunastu funkcjonariuszy rannych

5204
Fot. Twitter/ screen

Tysiące Niemców wyszło w sobotę na ulice miast aby protestować przeciwko restrykcjom. Protesty odbyły się niejako z okazji rocznicy covidowych obostrzeń. Jak informuje agencja AFP, doszło do starć z policją, która rozpędzała protestujących w Monachium. W Dusseldorfie z kolei do dwóch tysięcy osób dołączyły się w proteście setki cempingowych samochodów.

W Dreźnie zebrało się około tysiąca niezadowolonych z covidowych restrykcji. Większość zgromadzonych nie miała maseczek, nie zachowywano również dystansu społecznego. Podczas prób rozpędzenia manifestacji, dochodziło do walk pomiędzy funkcjonariuszami a tłumem. Co najmniej 12 policjantów zostało rannych, a cztery osoby zostały zatrzymane.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

W Stuttgarcie tłum ludzi przełamał policyjną blokadę. „Prawdziwa siła narodou” – komentują nagranie użytkownicy Twittera. W Berlinie jednocześnie miało miejsce kilka anty-covidowych marszy, te jednak przebiegły spokojnie.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: nczas.com, Twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl