[WIDEO] Prowokacje i tajniacy na Marszu: “Policja zmieniła taktykę. Skorzystał PiS”

1

Jan Pawlicki, autor “Misji Afganistan” zauważył na swoim Twitterze, iż policja zdecydowanie zmieniła swój sposób i metody działania w stosunku do Marszu Niepodległości. “Fakty: od 2015 roku nie było burd na MN. Na 100-lecie w 2018 PiS próbowało przy jazgocie swoich mediów ukraść imprezę narodowcom. Niemniej taktyka policji była konsekwentnie zupełnie inna niż za czasów PO, gdy prowokacje i blokowanie MN przez oddziały zwarte generowało zamieszki” – stwierdza.

“Policja zmieniła taktykę, wracając do postępowania z 2014 roku (gdy walki wybuchły przy Rondzie Waszyngtona – byłem świadkiem)” – dodaje Pawlicki. “Oświadczenie szefa MSWiA (zgromadzenie nielegalne, środki adekwatne) i linia narracyjna Wiadomości (winna Konfederacja) raczej nie pozostawiają wątpliwości – burdy i podpalone mieszkanie idą na konto narodowców i Konfy, co jest korzystne politycznie dla PiS. Witamy w Polsce” – podsumowuje.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

230 zł
13%

Jak wynika z nagrań, na Marszu jak i po nim nie brakowało tajniaków. “Prowokatorzy z policji przyłapani na gorącym uczynku. Ktoś rzucił petardami w kierunku policji. Kordon ustawił się w szyk i ruszył. Tajniacy podnieśli rękę z pałką do góry dając i odsunęli się na bok, policja wkroczyła w tłum niczego nie świadomych sprowokowanych ludzi. Skandal!”

“Tajniaków w dresach i kominiarkach z pałkami teleskopowymi widziałem na MN w 2013 – wbiegali w tłum, po czym chowali się za kordonem prewencji w Alei Szucha. Ich obecność dziś na ulicach Wwy powinna być wyjaśniona do spodu. Jeżeli to prawda – dymisje w @PolskaPolicja i MSWiA” – stwierdza Pawlicki. “Metody z czasów PO wróciły. Policja zamiast Zespołu Antykonfliktowego (niebieskie kamizelki) użyła tajniaków i pododdziałów zwartych, by generować burdy z kibicami. Każdy, kto ma pojęcie wie, że to się musiało tak skończyć. Brawo ministrze Kamiński, brawo wicepremierze Kaczyński” – podsumowuje.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

230 zł
13%

Źródło: Twitter, nczas.com, wRealu24


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl