[WIDEO] Syryjczyk dźgnął Szweda nożem w Burger Kingu. Otrzymał śmiesznie niski wyrok

1

Na początku tegoż roku w Uppsali doszło do ataku nożownika w restauracji Burger King w Uppsali. Goście lokalu mieli poprosić grupę imigrantów, aby ci przestali awanturować się i grozić kasjerowi. Dwóch klientów zostało kilkakrotnie dźgniętych nożem w plecy. Sprawa trafiła do sądu, który uznał pchnięcie nożem jedynie za “napad z użyciem siły” – donosi szwedzki Samnytt.

Do ataku doszło w sobotę 8 lutego około 23. Grupa imigrantów awanturowała się w kolejce, ponieważ ich zamówienie się opóźniało. 29-letni Ricky powiedział wówczas Syryjczykowi, że nie przyspieszy procesu wydawania zamówień grożąc personelowi. Imigranci stali się agresywni. Syryjczyk, 20-letni Abdalraouf Al Far zadał wiele ran nożem Ricky’emu i jego koledze w czasie szarpaniny.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Abdalraouf wyemigrował do Szwecji w 2015 roku. Był już karany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Kiedy policja przesłuchiwała Abdalraoufa, ten bronił się, mówiąc, że to Szwedzi nagle zaczęli obrażać jego gang przy kasie, nazywając ich „imigrantami i innymi złymi rzeczami”. Podczas przeszukania domu iw związku z aresztowaniem policja znalazła kilka noży będących w posiadaniu Abdalraoufa. Ich posiadanie tłumaczył faktem, iż “musi móc się obronić”.

Pierwszego października Sąd Okręgowy w Uppsali ogłosił, że Abdalraouf został skazany na karę pozbawienia wolności na rok i dwa miesiące za kilka przestępstw narkotykowych i naruszenia “Ustawy o nożach” – donosi szwedzki Samnytt. Syryjczyk zostanie zwolniony po odbyciu dwóch trzecich kary. Nie zostanie deportowany, ponieważ otrzymał obywatelstwo szwedzkie w 2017 roku – zaledwie dwa lata po przybyciu do kraju.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Źródło: Twitter, Samnytt.se, SVT


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl