[WIDEO] SZOK! Starsza kobieta schwytana i ściskana za szyję przez policjanta. Nie miała maseczki

5227

Nagranie które trafiło do sieci wzbudziło szok i niedowierzanie. Starsza kobieta została chwycona przez policjanta za szyję w trakcie szarpaniny. Przedtem wielokrotnie powtarzała “Proszę mnie nie dotykać!” Nagranie prawdopodobnie pochodzi z Gdyni z “Marszu o Wolność”.

„Marsz o wolność #Gdynia. Tutaj policja nie była tak wyrozumiała jak w stolicy (..) Pani z filmu poprosiła żeby policjant jej nie dotykał. Skończyło się szarpaniem za szyje. Na szczęście zainterweniował pan komisarz” – pisze autor, udostępniający wideo.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Komentarze Internautów nie są zbyt przychylne policji: “No i w wyniku wieloletniego ocieplania wizerunku Policji doszło do tego, że normalni ludzie unikają jej funkcjonariuszy, brawa dla jeszcze lepszej zmiany” – czytamy pod filmem. “Brawo Milicja, właśnie cofnęliście się do lat 70′. Tak samo jak wasi dziadkowi i ojcowie pałowali strajkujących tak wy teraz znęcacie się na tych którzy nie poddali się woli dyktatora”. “Dlaczego nie dusiliście Kaczyńskiego, by założył maskę?” – zapytują.

Portal tarnogorski.info dotarł do komentarza Komendy Miejskiej Policji: „Wśród protestujących była kobieta i mężczyzna, którzy nie chcieli podać swoich danych. Nie zważając na polecenia policjantów oboje uważali, że nie mają obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie muszą podać swoich danych funkcjonariuszom” – czytamy wyjaśnienie.

“Pomimo wielokrotnych prób wylegitymowania, kobieta w dalszym ciągu odmawiała podania swoich danych. Mundurowy zmuszony był do użycia środków przymusu bezpośredniego. W tej sprawie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa, zakłócanie porządku oraz odmowy podania danych”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Źródło: tarnogorski.info, YouTube


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl