[WIDEO] Szwecja: Imigranci wpadli w szał. Malmo płonie po spaleniu Koranu

4600
Fot. YouTube/ screen

Zgodnie z zapowiedzią, w piątek w Malmo spalony został Koran. Legalna demonstracja miała się nie odbyć, ponieważ policja nie była w stanie zapewnić bezpieczeństwa zgromadzonym. Ostatecznie jednak Koran spalono w imigranckiej dzielnicy.

Zniszczenia świętej księgi muzułmanów dokonali przedstawicieli duńskiej partii Stram Kurs, prezentującej antyislamske poglądy. Policja poinformowała, iż rozmieściła dużą liczbę patroli w pełnym ekwipunku. Na funkcjonariuszy posypał się grad kamieni, butelek i fajerwerków.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Mówi się, że najgorsza sytuacja ma miejsce w okolicy Amiralsgatan przylegającej do Rosengård, gdzie w ciągu dnia spalono Koran. Samochody, opony i śmieci zostały podpalone, a tłumy rozgniewanych muzułmanów biegają ulicami, skandując „Allahu Akbar”. Według policji sytuacja wymknęła się całkowicie spod kontroli.

„Trwają gwałtowne zamieszki. Nie mamy kontroli nad sytuacją i jest ona niepokojąca w całym regionie” – mówi SVT Rickard Lundqvist, rzecznik prasowy policji w Malmö .

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: SVT, SN, twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl