Włoska lewica szczera do bólu: “Przyszłość Włoch to Afryka. Będziesz sprzątać łazienki Afrykanów, bo będą bogatsi od nas!”

1
Fot. RMX News

W trakcie telewizyjnej debaty polityk włoskiej partii, która przedstawia się jako centrum, zaatakował słownie przedstawicielkę konserwatywnej Ligi Salviniego, Silvię Sardone. Lewicowy Paolo Del Debbio w Dritto e Rovescio stracił cierpliwość na wizji, gdy mówiono o imigracji do Włoch.

Imigracja, szczególnie nielegalna, staje się coraz istotniejszym problemem, co od lat podkreśla Matteo Salvini. Lewica z kolei opowiada się za “otwartością”, i przyjmowaniem niezliczonych rzeszy rzekomych “uchodźców”. Poseł zaprzeczył, że istnieje jakikolwiek kryzys imigracyjny, którym należy się zająć, i zrzucił winę za obecną sytuację na lidera Ligi: “Problemu nie ma, stworzył go Salvini!” – przekonywał rzekomy centrysta. 

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

„Przyszłością Włoch jest Afryka, a ty, droga Sardone, będziesz czyścić łazienki Afrykanów, bo będą bogatsi od nas” – rzucił lewicowy polityk. Mimo, iż był to niewątpliwy atak słowny mający na celu poniżyć rozmówczynię, za konserwatystką nie ujęły się nawet feministki – zauważa Il Giornale. Internauci zauważają, iż ciężko z taką retoryką podawać się za polityczne centrum, gdy głoszone hasła są czysto lewicowe.

Źródło: Il Giornale, Twitter

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl