Zachodnie media wściekłe na browar Mentzena. „White IPA Matters” to „drwina z ofiar rasizmu!”

2

Brytyjski Daily Mail jest zszokowany reklamą browaru Sławomira Mentzena. White IPA Matters, nowe piwo w ofercie lokalu, wywołało silne emocje i kontrowersje. Zdaniem portalu, reklama trunku jest „kontrowersyjna” i „rasistowska”.

Daily Mail opisuje, że sam koncept reklamy jest skandaliczny. Za barem stoi bowiem czarnoskóry mężczyzna, czyszczący szklanki. Hasło przewodnie reklamy to z kolei „White IPA Matters”, co zostało uznane za „rasistowskie” i prześmiewcze nawiązanie do hasła Black Lives Matter. Barman popija łyk piwa i deklaruje: „Tego potrzebowałem”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

DM pisze następnie: „Rafał Pankowski ze Stowarzyszenia Nigdy Więcej powiedział: „Piwo wykorzystuje śmierć George’a Floyda i rasistowski sprzeciw wobec globalnego ruchu Black Lives Matter. Producent bawi się rasistowską historią i symboliką Południa Stanów Zjednoczonych. Skłaniając czarnoskórego do wypicia tego obrzydliwego piwa w celach promocyjnych, drwią z ofiar rasizmu” – czytamy. „Żaden porządny piwosz nie powinien nigdy płacić ani grosza za ten skrajnie prawicowy wyczyn w zbieraniu funduszy” – pada podsumowanie.

Źródło: Daily Mail, Twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl