Zniżki do muzeów i darmowe parkowanie? Radni Warszawy proponują „zachęty” do szczepień na COVID-19

2
Fot. Pixabay (Pixabay License)

Pojawiły się już głosy, iż osoby zaszczepione na COVID-19 powinny mieć znacznie łatwiej, ciesząc się nową normalnością. Krzysztof Król, zaproponował choćby na swoim Twitterze, aby jedynie zaszczepieni mieli prawo korzystać z komunikacji miejskiej, kin czy szkół.

„Po wprowadzeniu szczepionki powinien ruszyć system weryfikujący, czy ktoś był szczepiony. Np. poprzez aplikację mObywatel czy potwierdzanie przez PESEL. Osoby nieszczepione nie miałyby prawa korzystania z transportu publicznego, kin, galerii, szkół etc.” – napisał na swoim Twitterze doradca Komorowskiego. Radni Warszawy, Renata Niewitecka oraz Sławomir Potapowicz przedstawili również swoje pomysły na nagradzanie zaszczepionych, pisząc interpelację do Rafała Trzaskowskiego.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Prosimy o rozważenie wprowadzenia zachęt dla mieszkańców Warszawy, które realnie mogłyby przełożyć się na zwiększenie liczby osób, które skorzystają z dobrowolnego szczepienia przeciw COVID-19” – napisali radni w piśmie. „Zwolenników i przeciwników jest niemal po równo. Do tego dla 74 proc. sceptyków obecne zachęty są bez znaczenia” – twierdzą. Portal warszawa.naszemiasto.pl wylicza benefity, które zaproponowali radni:

„Każdy zaszczepiony warszawiak mógłby otrzymać m.in. jednorazową zniżkę do wybranych miejskich muzeów lub teatrów, kartę uprawniającą do darmowego parkowania w danym dniu lub bezpłatną komunikację miejską w dniu szczepienia” – czytamy. Póki co, ratusz stwierdził, iż jest za wcześnie, by mówić o planowaniu „zachęt” do zaszczepienia. „Ze wstępnych danych zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie warszawiaków, którzy są gotowi do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19” – napisano w odpowiedzi.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl, nczas.com

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl